Nyhetsrummet Blogg

En hyllning till Sverige

En hyllning till Sverige - med tacksamhet över att få leva i ett land med fred o frihet och med förhoppning om att medmänsklighet och värme alltid ska få rum, även om sommarvärmen låter vänta på sig...

En hyllning till Sverige (Vimeo).

Bläddra bloggen

Om: This blog is managed and written by staff of the Public Affairs Department of The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints. The information here is reliable and accurate but should not necessarily be viewed as official statements from the Church. The purpose of this blog is to provide journalists, bloggers, and the public with additional context and information regarding public issues involving the Church. For official news releases and statements from the Church, visit MormonNewsroom.org.

Stilguideanmärkning: Använd kyrkans fullständiga namn när det nämns första gången i artiklar om Jesu Kristi Kyrka av Sista Dagars Heliga. För mer information om användningen av kyrkans namn, se vår på stilguide nätet. »Stilguide - Om kyrkans namn.