Senaste nytt

Kyrkans 184e generalkonferens

Ungefär 100000 medlemmar, vänner och inbjuda gäster väntas närvara vid Jesu Kristi Kyrka av Sista Dagars Heligas 184e allmänna konferens i april 2014. Flera miljoner därtill kommer att följa konferensen via TV, radio, Internet eller liveutsändning via satellit. Fem möten kommer att hållas på lördagen den 5 april och söndagen den 6 april på kyrkans konferenscenter i Salt Lake City.

Alla möten sänds live på Internet här (engelska)

Mötestiderna är (CET):
Lördag 5 april kl 18
Lördag 5 april kl 22
Söndag 6 april kl 14
Söndag 6 april kl 18
Söndag 6 april kl 22
 

Stilguideanmärkning:Använd kyrkans fullständiga namn när det nämns första gången i artiklar om Jesu Kristi Kyrka av Sista Dagars Heliga. För mer information om användningen av kyrkans namn, se vår på stilguide nätet. »Stilguide - Om kyrkans namn.